Atėjus rudeniui bei žiemai vienas aktualiausių klausimų tampa namų apšildymas. Puiku, jei gyvenate daugiaaukščiame name ir nesate priversti rūpintis, kuo apšildyti savo būstą. Vis dėlto, jei turite nuosavą namą, rūpesčių susijusių su apšildymu bei kuro parinkimu, neišvengsite

 

Šiandien kuro pardavėjai siūlo paties įvairiausio kuro, o mes pasidomėsime plačiau viena rūšimi – briketais, kurie yra pagaminti iš durpių. Nors pats šio kuro rūšies pavadinimas verčia manyti, jog kuras yra pagamintas iš durpių, reikia pasakyti, jog tai nėra visiškai teisinga nuomonė. Pasirodo, jog gaminant šį kurą yra naudojama nemažai anglies. Paprastai anglis šiame kure sudaro nuo 50 iki 60 procentų visos masės. Gaminant šį kurą, naudojamos ir kitos sudėtinės dalys: azotas, siera bei vandenilis.
Durpių briketai, pjuvenų briketai, medžio granulės parduodami firmoje UAB Didysis tyrulis, kuri turi net 21 sandėlį visoje Lietuvoje.

 

Dar vienas dalykas, kurį yra svarbu žinoti kalbant apie šią kuro rūšį, yra jo kaina. Kiek kainuoja durpių briketai? Galimi įvairūs variantai (kai kurie pardavėjai parduoda šį kurą už sutartinę kainą), tačiau paprastai už toną šio kuro reikia mokėti ne mažiau kaip 500 lt. Belieka tik lyginti šio kuro kainą su kitų kuro rūšių kainomis ir spręsti, ar tai yra ekonomiškas variantas.

 

Na, o kur galima įsigyti šio kuro? Savaime suprantama, durpių briketai nėra toks populiarus kuras kaip akmens anglis, malkos, tad ir jo šio kuro prekyviečių yra šiek tiek mažiau. Vis dėlto, jų galima rasti bet kuriame didesniame šalies mieste, taip pat ir kai kuriuose rajonuose. Paprastai šį kurą pardavinėja įmonės, kiek rečiau – pavieniai pardavėjai. Nepriklausomai nuo vietovės, šios rūšies kuro kaina yra išlieka tokia pati (kaip ir buvo minėta, prasideda nuo 500 Lt už toną).